10 szervátültetett fiatal szorgalmának és tehetségének köszönhetően 2015. nyarán nagy útra készülhet. Lehetőséget kaptunk egy szervátültetettek részére rendezett nemzetközi sportversenyen való részvételre: az Angol Transzplantált Bajnokság, a British Transplant Games az idei nyáron Newcastle-ban lesz, a verseny 1978 óta kerül megrendezésre, de magyar szervátültetett csapat még soha nem vett részt rajta – eddig.
2015. július 30-án a Trappancs csapat elrepült, hogy megmutathassák a közel 900 résztvevő szervátültetett sportolónak, hogy velük is számolni kell a továbbiakban. A résztvevő nemzetek között van Írország, Nagy-Britannia, Ausztrália, Amerika, Norvégia és a 12 fős magyar csapat.

10 sportoló + 1 team manager + 1 orvos = Hungarian Trappancs Team

Képek               Rajtlisták                  

 

Végeredmény:

13 aranyérem, 7 ezüstérem, 3 bronzérem
két negyedik helyezés, két ötödik helyezés és egy hatodik helyezés. 

        KÉPEK           

Eredmények: 

Asztalitenisz –  Quittner Péter aranyérem

Úszás:  Domonkos Ádám – 3 aranyérem
Úszás:  Luka Tímea – 2 bronzérem, egy 5. és egy 6. hely
Úszás:  Molnár Farkas Márk – 1 aranyérem, 2 ezüstérem, 3 bronzérem
Úszás:  Sípos Tímea – 3 aranyérem
Úszás:  Süli Flóra – 1 aranyérem, 2 ezüstérem, és egy 5. hely
Úszás:  Vargha Simon – 2 ezüstérem, 1 bronzérem és egy 4. hely
Atlétika:  Velkey Guth Ádám – 4 aranyérem  
(súlylökés, gerelyhajítás, kislabdadobás, 100 m síkfutás)
Szabó Donát – 4. hely (200 méter síkfutás)
Almási Szabina – 5. hely  (3 km-es gyaloglás)

Az úszócsapat:

Vargha Simon: 25 m mellúszás ezüstérem, 50 m mellúszás ezüstérem, 25 m gyorsúszás 4. hely

Luka Tímea:  25 m hátúszás 5. hely, 50 m mellúszás 6. hely, 25 m mellúszás bronzérem

Domonkos Ádám: 25 m mellúszás aranyérem, 25 m gyorsúszás aranyérem, 25 m hátúszás aranyérem

Süli Flóra: 25 m gyorsúszás 5. hely, 50 m gyorsúszás ezüstérem, 25 m mellúszás ezüstérem, 50 m mellúszás aranyérem

Molnár Farkas Márk: 50 m gyorsúszás bronzérem, 100 m gyorsúszás bronzérem, 25 m gyorsúszás aranyérem,
50 m hátúszás ezüstérem, 50 m mellúszás ezüstérem

Sípos Tímea: 25 m mellúszás aranyérem, 25 m gyorsúszás aranyérem, 25 m hátúszás aranyérem

4 x 25 méteres gyorsváltó ezüstérmet nyert:  Süli Flóra – Vargha Simon – Luka Tímea – Molnár Farkas Márk

 

Az atlétacsapat:

Szabó Donát:   100 méteres síkfutásban nem jutott tovább az elődöntőből, 200 méteres síkfutás 4. helyezés

Velkey-Guth Ádám: súlylökés aranyérem, kislabdadobás aranyérem, gerelyhajítás aranyérem, 100 m síkfutás aranyérem

Almási Szabina: 3 km-es gyorsgyaloglás 5. hely

4 x 100 méteres futóváltó: 4. hely, tagjai:  Szabó Donát – Almási Szabina – Quittner Péter – Velkey-Guth Ádám

 

Az önkéntesek:

Jakab Ivett team manager és

Dr. Vilmányi Csaba csapatorvos

Szólj hozzá!

hozzászólás

Share This